Kossuth Lajosra emlékeztek a Hősök Parkjában

Kossuth Lajos Emléknapot szervezett, az államférfi halálának 130. évfordulójára emlékezve Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület. Az emléknap első eseményére március 20-án, szerdán délelőtt került sor a Hősök Parkjában álló Kossuth-mellszobornál.

Az esemény nyitánya a Félegyházi fanfár volt a Kiskunfélegyházi Balázs Árpád Alapfokú Művészeti Iskola tanárai és növendékei előadásában, majd a megjelenteket Fekete Beatrix, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület ügyvezető elnöke köszöntötte. Külön kiemelte Balla László és Rosta Ferenc alpolgármestereket, Pálfy Gusztáv szobrászművész özvegyét, Pálfyné Ágnest, Szabó Péternét, a KSZC Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatóját, Kállainé Vereb Máriát, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület elnökét, valamint városunk díszpolgárát, Laczkóné dr. Szabó Klárát. Köszöntő beszédében az ügyvezető elnök hangsúlyozta, hogy alig van ma Magyarországon olyan település, ahol ne lenne utca, ami e kivételes államférfi nevét viseli. Mi, Félegyháziak büszkék vagyunk arra, hogy Kossuth Lajos járt nálunk. Evett, ivott a vendéglőkben és minden bizonnyal megszólította városunk lakóit, a csatákban megbarnult haragos kunokat – fogalmazott. A folytatásban a KSZC Kossuth Lajos Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium műsora következett, ahol Makra Flóra, az intézmény igazgatóhelyettese a következő szavakkal emlékezett Kossuth Lajosra.

Meghallgatható hanganyag

Aktuális műsoraink

18:00 - 20:00
bITmobil

Információ és technológia magazin. A számítástechnika és a tudomány újdonságai két órán keresztül

20:00 - 21:00
Sztárportré

Sztárok, sztorik, stúdióbeszélgetés hírességekkel. Aki kérdez: Molnár Szabolcs.

21:00 - 22:00
Sörömkonyha

Gasztro-magazin azoknak, akik most ismerkednek a konyhaművészettel.

22:00 - 23:59
Smile Night

A Smile zenei válogatása a legnagyobb kedvenceid közül és a legropogósabb dalokból, plusz rengeteg infóval.